Online Catalogs
English

BU YILKİ ‘İNOVASYON ÖDÜLÜ’NÜN SAHİBİ “CAMPET”LE DOĞANAY “CAMPET” YILIN İNOVASYON ÖDÜLÜNÜ KAPTI

Her 2 yılda 1 Adana Genç İş Adamları Derneği (AGİAD) tarafından, iş dünyasını motive etmek amacıyla düzenlenen ‘İş ve Meslek Ödülleri Gecesi’ bu yıl 15 Nisan akşamı görkemli bir tören ile gerçekleşti. Sunuculuğunu gazeteci, yazar Ece Vahapoğlu’nun yaptığı gecede, AGİAD İnovasyon Ödülü, Türk sıvı gıda sektörüne kazandırdığı ve ‘Cam Kadar Sağlıklı, Pet Kadar Hafif’ sloganıyla ön plana çıkan, içi cam dışı pet CamPET ambalajı ile Doğanay Gıda’ya verildi. Doğanay Gıda adına ödülü alan Yönetim Kurulu Başkanı Rafet DOĞANAY, yaptığı konuşmada CamPET ile daha çok ödül alacaklarının sinyalini verdi.

Adana Genç İş Adamları Derneğinin ‘iş ve Meslek Ödülleri Gecesi’, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Sözlü, Adana Valisi Mustafa Büyük, Cumhuriyet Başsavcısı, Çukurova Üniversitesi Rektörü, Ticaret Odası, OSB, STK ve TÜRKONFED Başkanları gibi yoğun protokol katılımı ile 15 Nisan akşamı 6. kez düzenlendi. Yılın İş Adamı, Yılın Genç Girişimcisi, Yılın Markası gibi birçok kategoride ödülün sahiplerini bulduğu gecede Yılın İnovasyon Ödülü içi cam dışı pet CamPET ambalaj ile Doğanay Gıda’ya verildi.

Ödül takdimi sonrası kısa bir konuşma yapan Doğanay Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Doğanay; “Başta Başkanımız Sefa Noyaner Beyefendi olmak üzere, Adana Genç İş Adamları Derneğimiz yönetim kurulu ve üyelerine, 2015 yılı İnovasyon Ödülü’nü, Çukurovamızın sağlıklı ve lezzetli içeceği şalgam suyunu önce Türkiye’ye şimdi de tüm dünyaya tanıtma yolunda olan Doğanay Gıda’ya layık görmelerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu anlamlı ödül bizleri çalışanlarımızla birlikte son derece onore etti ve heyecanımıza heyecan kattı.

Ben ödülü almamızı sağlayan CamPET ambalajımızla ilgili birkaç bilgi önemli paylaşmak istiyorum; Kabaca CamPET pet şişenin cam malzemesi (SİOx) ile içten kaplanmasıdır. SİOx saf camdır ve petin içine kaplandığında çok ince kalınlıkta olup, esnek ve kırılmazdır. Ayrıca cam, pet’e çözünmez bir şekilde bağlandığından içerikteki üründe herhangi bir cam izine rastlanmamaktadır. CamPET sayesinde içerikteki ürün sadece cama temas etmektedir ve böylece ürün daha uzun süre tazeliğini korumaktadır. Aynı zamanda ürünün lezzeti ve vitamin değerleri de çok daha uzun süre korunmaktadır. Pet şişe hafif, kırılmaz ve uygun fiyatlıdır, CamPET’te dış kaplama pet olduğundan bu avantajlar da korunmaktadır. Yapılan çalışmalarda 18 aylık depolamadan sonra CamPET ve normal cam şişe arasında herhangi bir kalite farkı gözlemlenmemiştir. Bu anlamlı ödülü almamızı sağlayan, insan sağlığı için çok önemli CamPET ambalajı ülkemize Doğanay Gıda olarak biz öncülük ederek getirdik. CamPET ambalaja doldurduğumuz Doğanay Taze Sıkma Portakal Suyumuz Lita markalı limonatamız market raflarında 2014 yılından bu yana yerini aldı, tüketiciler tarafından beğeni kazandı ve çok ilgi gördü.” açıklamalarında bulundu